טיפים לייעוץ שיווקי- רשתות חברתיות

טיפים לייעוץ שיווקי- רשתות חברתיות

ייעוץ שיווקי- כיצד להביא את העסק שלנו למודעות ברשתות החברתיות

 

אחת הדרכים היעילות ביותר לשיווק העסק היא באמצעות הרשתות החברתיות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הרשתות החברתיות מונות אלפי חברים, קהילות ואפשרות ליצירת אינטראקציה בין החברים לגבי כל נושא, שירות או מוצר אשר מעניין לפחות שני אנשים. מסיבה זו רשתות חברתיות הן המצע הטוב ביותר לפרסום העסק.

 

רשתות חברתיות וייעוץ שיווקי..

רשתות חברתיות הן אמנם כלי חזק מאוד לפרסום העסק, אך בדיוק כמו כל דבר הקשור אל פרסום ויחסי ציבור לעסק שלכם, גם כאן נדרש ייעוץ שיווקי על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר. הרשת החברתית מציעה אמנם פוטנציאל שיווקי אדיר לכל עסק, אך השאלה שצריכה להישאל היא 'איך ניתן לפרסם את העסק שלנו בצורה הטובה ביותר ברשת החברתית'. הבסיס לתשובה זו הוא חשיפה ופילוח נכון. יועץ שיווקי המומחה בפרסום ברשתות החברתיות ינחה אתכם כיצד תוכלו לחשוף את המוצרים והשירותים של העסק בפני קהל חברים רלוונטי, דהיינו קהל לקוחות שזקוק לאותו מוצר או שירות. נכון להיום, הרשת החברתית פייסבוק מונה כ- 2 מיליון אנשים מישראל וחלק גדול מהם יכול להיות חלק מקבוצת הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

 

באיזה רשת פותחים 'כרטיס ביקור'?

הצעד הראשון של כל עסק הוא לפתוח 'כרטיס ביקור' ברשת. כלומר, דף פרופיל אשר יפרט את שמו של העסק, הסלוגן שלו, הלוגו שלו ומה הוא מספק ללקוחותיו. חשוב לדעת כי ישנן רשתות חברתיות רבות וכל עסק צריך לעשות את השיקול הנכון באם להירשם ברשת חברתית ספציפית, או שמא יהיה זה רעיון טוב להירשם במספר רשתות חברתיות. רשת הפייסבוק למשל היא רשת חברתית אשר פונה לקהל הרחב, מכילה כמות גדולה של קהילות ומצריכה אפיון ופילוח מדויק של קהל היעד אליו יש לפנות. לעומת זאת, קהל היעד העיקרי אליו פונה הרשת החברתית 'דה מרקר' הוא הקהל העסקי. אלו רק שתי דוגמאות לרשתות חברתיות וכל בעל עסק צריך לעשות את השיקול שלו באשר לרשת המתאימה ביותר עבור פרסום העסק שלו. יועץ שיווקי אשר מכיר את הרשתות החברתיות השונות יוכל "לקצר" את התהליך ולהמליץ לכם על אותה רשת המתאימה ביותר עבור העסק שלכם.

 

לומדים את הרשת החברתית...

לאחר הבחירה, חשוב להתחיל וללמוד כיצד הרשת פועלת. מהם אפיקי הפרסום האפשריים בה. מהי הדרך הטובה ביותר לרכוש חברים חדשים. מהם ערוצי התקשורת השונים בה. מהם כללי ה-'עשה ואל תעשה' ברשת ועוד. רק לאחר תהליך למידה זו תוכלו להתחיל ולרשום לעצמכם תוכנית מדויקת של פרסום באמצעות רשת זו.

חשוב לקחת בחשבון כי אנשים ברשת נוטים להתחבר אל אנשים ועסקים המגדירים את עצמם כמומחים בתחום מסוים, לכן מומלץ לפרסם מאמרים, עדכונים ולענות על שאלות של חברים ברשת, דבר אשר יפרסם את העסק שלכם ויוביל חברים רבים להציע לכם בקשת חברות.

 
comments powered by Disqus
קורס קידום אתרים