לימוד קידום אתרים עצמאי

לימוד קידום אתרים עצמאי

כיצד לקדם אתרים לבד

לימוד קידום אתרים עצמאי הוא דרך לימוד שבה לומדים על קידום אתרים דרך אתרים שונים באינטרנט כמו אתרי חדשות , בלוגים ומדריכים שונים המיועדים למטרה זו. לדרך לימוד זו יש מספר יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר לפני שבוחרים שיטת לימוד:

 

עלות

לימוד עצמאי הוא מן הסתם זול יותר מכיוון שלא משלמים למכללה ולמרצה. גם אם מחשבים עלויות משנה כמו קניית מקום אחסון ושמות מתחם (דומיניים), הרי שמדובר בהוצאות זניחות של כמה מאות שקלים ואפילו פחות. זאת לעומת קורס פרונטאלי שעלותו בדרך כלל מתחילה בכמה אלפי שקלים ואף יותר.
משמעת עצמית והקדשת זמן

לימוד באופן עצמאי דורש לא מעט משמעת עצמית ובמקרה של קידום אתרים, גם בנייה של תוכנית הלימודים לבד. בלי משמעת עצמית. מעבר ללימוד החומר נטו, צריך גם לסנן את האתרים הרלוונטיים מכל שפע המידע שיש באינטרנט, וזו פעולה הגוזלת לא מעט זמן.
רעננות החומר
החומר הקיים באינטרנט אודות קידום אתרים, הוא בדרך כלל מעודכן מאוד ויכול להתייחס אפילו לשינויים שבוצעו במנועי החיפוש לפני כמה ימים בלבד. עם זאת, יש לדעת כיצד למצוא את המידע העדכני הזה באמצעות סינון מתאים של תוצאות החיפוש או בחינה של התאריך בו פורסם הדף הנוכחי.
לעומת זאת, בקורסים פרונטאליים, ייתכן שהחומר שנלמד במהלך הקורס , כבר לא יהיה רלוונטי לאחר מספר שבועות ומרבית המכללות לא יכולות להרשות לעצמן לשנות את הסילבוס באמצע הקורס.

 

להפריד בין עיקר לטפל

תחום קידום האתרים הוא ממש לא מדע מדויק, וזאת מכיוון שמנועי החיפוש לא חושפים את דרך הפעולה האמיתית שלהם. לפיכך, מרבית החומר המופיע באינטרנט מתבסס על פרשנות אישית ואי אפשר להסתמך עליו כתורה מסיני. לעיתים נתקלים במספר דעות שונות ואף סותרות. מסיבה זו, מי שלומד בצורה עצמאית, צריך לדעת כיצד להפריד בין עיקר לטפל וכיצד לסנן החוצה הטיות שונות של מי שכתב את המאמר (bias).
ישנם גם לא מעט משחקי כוח בין אנשים בתעשייה, ולא תמיד ברור היכן עובר הגבול בין ביקורת לגיטימית , השתלחות או ציון עובדות של ממש. למרבה המזל, ככל שקוראים עוד ועוד מאמרים , כך לומדים כיצד לבחון את הכותב בעין בוחנת וחשדנית.
בקורס פרונטאלי אמנם יש אג'נדה ברורה של המרצה או חבר המרצים, אבל המחיר הוא חשיפה למגוון דעות מצומצם יותר, דבר שיכול לפגוע במידה מסוימת בהשתלבות בשוק העבודה (ראו גם סעיף הבא).

 

השתלבות בשוק העבודה

לאדם הלומד באופן עצמאי, קל יותר ליישם את מה שהוא לומד על אתרים בפועל (ורצוי מאוד שאלו יהיו אתרים המשמשים אותו בלבד). כך הוא יכול להתנסות בצורה שבה השוק פועל עוד בשלב הלימוד, וחלק נכבד בקידום אתרים הוא יצירת קשרים עם קולגות ומקדמי אתרים אחרים לצורכי שיתופי פעולה.

בקורס בכיתה, החלק המעשי בדרך כלל מגיע רק בסוף הקורס, וגם אז מדובר בפרויקט גמר מצומצם יחסית שלא בהכרח מתבסס על התרגולים שנעשו עד כה. מסיבה זו, החשיפה לצורה שבה השוק פועל בשטח היא מצומצמת יותר ולא משקפת בהכרח את המצב האמיתי.
לסיכום, חשוב לבחון את האספקטים השונים בהתאם לאילוצים שונים ולמאפיינים האישיים של הלומד. לא מדובר אמנם בהחלטה חורצת גורלות, אך אם היא אינה מושכלת דיו, הדבר עלול להוביל לבזבוז של כסף, זמן ואנרגיה.

קידום אתרים לבד הוא ללא ספק הצלחה בגוגל  – לחצו כאן למעבר לכתבה מפי יאיר ברגל.
בהצלחה!

 
comments powered by Disqus
קורס קידום אתרים