למי מתאים קורס קידום אתרים

למי מתאים קורס קידום אתרים

לימודי קידום אתרים

כמו כל קורס מקצועי אחר, גם קורסים ללימוד קידום אתרים בדרך כלל נלמדים במסגרת של מכללה או גוף מקצועי עם גיר ולוח (ואולי כמה מחשבים ניידים לתוספת).  מכיוון שמדובר בקורס מקצועי ולא בעוד קורס תיאורטי להשלמת תואר ראשון או שני, חשוב להיות נוכח בכל השיעורים ולמלא אחר המטלות השונות הנדרשות לקבלת התעודה.

מעבר לשאלה האם אתם "בראש" של לימוד קורס נוסף אחרי האוניברסיטה או הצבא, עליכם לשאול את עצמכם האם מיקום הקורס ולוח הזמנים שלו מתאימים לסגנון החיים שלכם. אין טעם להירשם לקורס אם אינכם יכולים להשתתף בכל השיעורים. התכנים בקורס הם לא תמיד אינטואיטיביים וברורים מאליהם, כך שגם אי אפשר תמיד להסתמך על השלמת החומר מהחבר לספסל.

אם אינכם מסוגלים או רוצים ללמוד את הקורס בצורה פרונטאלית, הרי שהרשת מלאה בעשרות בלוגים ואתרי אינטרנט המוקדשים לקידום אתרים בגוגל בארץ ובעולם, ולמעשה בכל אתר כזה ניתן למצוא הרבה מאוד חומר עדכני בנושא. ישנם גם אתרים המעבירים הרצאות וירטואליות באמצעות סדרה של מדריכים המחולקים לפני נושאים כגון בניית קישורים, קידום בתוך האתר (On Page Optimization) ועוד. בלימוד עצמאי, אין צורך להתחיל מנקודה מסוימת ואפשר להתקדם בספקטרום לפי כמות הידע הראשוני שאתם מגיעים איתו. עם זאת, חשוב עדיין להיות עקביים וללמוד כל נושא מתחילתו ועד סופו.

היתרון המרכזי בלימוד עצמאי הוא חיסכון של זמן, אך מי שלא רגיל ללימוד עצמי, עלול למצוא את עצמו מבזבז זמן יקר במציאת נקודת הפתיחה הטובה ביותר עבורו. גם עומס המידע המצוי ברשת בנושא עלול להוות מכשול לא קטן בכלל.
בהשוואה ללימוד עצמי, הרי שקורס קידום אתרים מאורגן מורכב מסדרה מסודרת של הרצאות ותרגולים לפי רשימת נושאים מוכנה מראש שיש לעבור עליהם. החומר המועבר בקורס קידום אתרים כזה עלול להיות מעט מיושן, וזהו חיסרון משמעותי למדי בתחום שמשתנה כל שבוע. מצד שני, קורס מאורגן מבטיח להקנות ללומדים אותו גם את חומר המבוא כמו מבנה כללי של אתר אינטרנט ושפת HTML. (ישנם קורסים מקוצרים המדלגים על נושאי המבוא האלו)

 

שיקולים נוספים

שיקול חשוב נוסף הוא השיקול הכספי - בהנחה שאתם רוצים להיכנס לתחום ויש לכם תקציב מוגבל, את הכסף שתחסכו אם תלמדו בצורה עצמאית, תוכלו לנצל לצורך הקמת עסק פרסומו ושיווקו. חשוב לזכור שלרוב חברות קידום האתרים יש מספר רב של אתרים, וגם ההקמה שלהם עלולה להתבטא בהשקעה לא מבוטלת של כסף לשם שכירת מתכנתים , מעצבים גרפים וכותבי תכנים.

שיקול נוסף - גם הקורס הטוב ביותר אינו תחליף להתנסות מעשית, ואם תתחילו לצבור את הניסיון רק אחרי סיום הקורס, ייתכן שתמצאו את עצמכם בפיגור מסוים מכיוון ששוק קידום האתרים הוא כה דינאמי ומשתנה מרגע לרגע. נושאים שהוצגו בקורס ייראו פתאום חסרי חשיבות ואלמנטים חדשים לגמרי שלא שמעתם עליהם קודם לכן ייכנסו למשוואה.

 
comments powered by Disqus
קורס קידום אתרים