מה כדאי לברר לפני שנרשמים ללימודי קידום אתרים

לפני שנרשמים בפועל לקורס קידום אתרים, ישנם מספר דברים שחשוב לבדוק ולברר :
בראש ובראשונה, שאלו סטודנטים שעברו את הקורס האם הם מרוצים מאיכות המרצים והתכנים המועברים. בעיקר, שאלו אותם האם הידע שצברו בקורס הוכיח את עצמו כשימושי גם בפועל, והאם יש נושאים שהם לא נחשפו אליהם למרות חשיבותם (לדוגמה, קידום אתרים שלילי ועדכונים מיוחדים של גוגל מהשנה האחרונה).
דבר נוסף, עליכם לברר האם מדובר בקורס המיועד לבעלי רקע בבניית אתרים או לא.

 

חלק גדול מהקורסים המקיפים מקדישים חלק נכבד מהזמן להקניית ידע בסיסי בבניית אתרים. לעומת זאת, הקורסים המקוצרים עוסקים בנושא בעקיפין ונוגעים רק בנקודות קונקרטיות הקשורות להתאמת מבנה העמודים למנועי חיפוש. קורס מקוצר הוא מן הסתם קצר יותר, אל בעיקר עולה פחות.
מעבר לתחקור של תלמידים שעברו כבר את הקורס, מומלץ לבדוק באופן עצמאי האם המרצים בקורס מוכרים בתעשייה, וכמו תמיד, מספיק לחפש את שמם בגוגל כדי לקבל מידע על ההתמחות שלהם והמיזמים או החברות שהקימו בעבר ובהווה. בכל מקרה, לא כדאי להסתמך על מכללות ומוסדות המבטיחים עבודה לאחר התואר מכיוון שלפעמיים יש לעבור מספר מקומות עבודה כדי למצוא את האחד המתאים ביותר, ויש גבול למאמצים שהמכללות יכולות להשקיע בתלמידים שכבר עברו את הקורס.

 

תעודות ותארים

לסיום, חשוב לדעת שתחום קידום האתרים אינו מוכר בארץ ואפילו לא בעולם מבחינה אקדמאית. אמנם יש סטודנטים הלומדים את מקצוע המידענות (Information Science) בהקשר של מנועי חיפוש, אבל הקורסים עצמם בדרך כלל לא עוסקים קונקרטית בקידום אתרים. מרבית הקורסים לקידום אתרים מעניקים תעודת גמר מקצועית המעידה על כך שהתלמיד עבר את הקורס בהצלחה, אך לתעודה זו אין שום ערובה למציאת עבודה ובארץ עדיין אין גוף רשמי המייצג את מקדמי האתרים.

 
comments powered by Disqus
קורס קידום אתרים