מבחר הקורסים הזמינים כיום

מבחר הקורסים הזמינים כיום

איזה קורס קידום אתרים כדאי לבחור

הקורסים הקיימים כיום בארץ בנושא של קידום אתרים מתחלקים בעיקרם לשניים : קורסים של מכללות עצמאיות או אנשים פרטיים וחברות קטנות, וקורסים המלווים בחסות של חברת קידום בגודל בינוני ומעלה. הקורסים מן הסוג האחרון בדרך כלל כוללים הרכב של מרצים המקושרים לחברת הקידום או עובדים בה.
למרות שחברות גדולות בעלות שם נוטות ליצור רושם של איכות ומקצועיות, חשוב לזכור שלרוב חברות הקידום יש דפוס עבודה קבוע שעלול להשתלט על הסילבוס ולמנוע מן הסטודנטים את היכולת לנסות מגוון רחב של שיטות עבודה ולחשוב "מחוץ לקופסא". אם כך, הקורס האופטימאלי יורכב מאוסף של מרצים בעלי גישות והשקפות שונות למקצוע שאין ביניהם בהכרח קשר מקצועי.

 

מדיה חברתית כן ולא

אף על פי שמרבית הקורסים כיום מתמקדים כמעט באותם תכנים , הגאות של אתרי מדיה חברתית ובראשם פייסבוק הכתיבו לא מעט שינויים במיקוד של חלק מהקורסים האלו. בעוד חלק מן הקורסים ממשיכים להתמקד בקידום נטו, קורסים אחרים שמים דגש גם על מדיה חברתית ושיווק ברשתות חברתיות. מעבר לזאת, כיום גובר הצורך של בעלי אתרים רבים לגוון את המקורות מהם הם מקבלים תנועה, ומגמה זו תלך ותקצין ככל שמנועי החיפוש יהפכו לחברתיים יותר.
למרות שאין שום פסול בקורס המקנה גם ידע בתחום הרשתות החברתיות, יש לשים לב כי הנושא החברתי לא מאפיל על שאר הנושאים שהם הבסיס לכל תהליך קידום קלאסי הנקרא גם "קידום אורגני".

 

ידע מקצועי מול התנסות מעשית

חלק גדול מן המדריכים והמכללות מתהדרים בכך שהם מוצאים עבור הסטודנטים שלהם עבודה בסיום הקורס. עם כל הכבוד למציאת עבודה והשתלבות בשוק, חשוב מאוד גם לברר האם במהלך הקורס עובדים על פרויקט גמר שהוא החלק שבדרך כלל מעניק את הניסיון בשטח בצורה הטובה ביותר. מומלץ כי פרויקט הגמר ייעשה על אתר שנבנה בשלב מוקדם יותר או יתבצע על אתר שיש בו נקודת תורפה מסוימת. קורס שאין בו שילוב של התנסות בשטח "על רטוב", שווה כקליפת השום, במיוחד בתחום דינאמי ותחרותי כמו קידום אתרים.

 

 
comments powered by Disqus
קורס קידום אתרים